Limba Romana - Curs Optional Zilnic

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Limba Romana - Curs Optional Zilnic

Mesaj  Fauna la data de Mier 14 Mar 2012, 8:25 pm

Uite tema,n-am facut-o de clasa V,dar de a IV-a eu zic ca e buna

~ Expozitiunea-in expozitiune se prezinta locul(in tren),personajele(Goe, tanti Mița,Mam' Mare) si timpul(plecarea cu trenul in 10 mai)

~Intriga-intriga
prezinta momentul sau faptul important care determina intreaga desfasurare a actiunii (am invatat la scoala ce este )                              momentul important e atunci cand Goe pierde biletul (cred scratch)

~Desfasurarea actiunii-momentul important al unei desfasurari ale unei actiuni (parca asa tin minte 
) si in aceasta schita,desfasurarea actiunii are loc atunci cand vine controlorul si Goe nu are belet (bilet) 

~Punctul culminant-este lucrul esential care se intampla in povestire/schita si cu care ,,stai cu sufletul la gura'' (n-am stiut cum sa prea explic,decat asa ) acest punct e atunci cand deodată s-aude un șuier, apoi semnalul de alarmă, trei fluiere scurte,
și trenul se oprește pe loc, producând o zguduitură puternică.

~Deznodamantul-pai e ca la incheierea compunerii,prezinta sfarsitul actiunii/evenimentului,aici,in schita,deznodamantul familia ajunge la Bucuresti cu intarziere si iau caruta...

Sper ca e oarecum bine

Fauna
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Joi 15 Mar 2012, 4:17 pm

Profesoara intra in clasa linistita si saluta elevii. Ei saluta la randul lor.
- Deci, copii, data trecuta am vorbit despre Momentele Subiectului, nu? Smile Ar trebui sa ma uit putin la temele voastre. Ia sa vedem!
Copiii deschid caietele.
- Hmm... Fauna, foarte bine! Meriti un 10! clap Iar tu, Alex, la fel, pentru incercare. Smile Felicitari amandurora. Ati putea sa-i aplaudati! Razz
Clasa aplauda.
- Ei bine, macar 2 si-au facut tema. As fi vrut sa v-o faceti toti dar vad ca nu s-a putut Sad . As vrea sa vad insa daca ati priceput Momentele Subiectului, pentru ca vom mai lucra pe ele incepand chiar de astazi. Insa, prima data vom vorbi despre personaje. Copii, revenim la textul "D-l Goe". Am mai vorbit putin despre personaje. Cum sunt ele?
- Reduse la numar, si nu sunt prezentate detaliat! ridica mana Laur.
- Foarte bine, Laur! clap Acum haideti sa notam cate ceva. Deschideti-va caietele si scrieti data, alaturi de titlu : Personajele . Cine doreste sa iasa la tabla, pentru a nota cateva idei?
- Eu! spune Sely.
- Bine. Smile Voi notati-va in caiete ca o idee principala, iar Sely va nota pe tabla : Desi reduse ca numar si prezentate schematic, caricatural, personajele operei raman memorabile prin trasaturile pe care le intruchipeaza, devenind astfel veritabile tipuri umane care si-au pastrat, pana astazi, actualitatea.
- Cum adica? confused - huh? intreaba Alex.
- Adica personajele nu sunt foarte bine conturate si sunt descrise printr-un filtru comic. Acestea raman memorabile pentru trasaturile lor, care sunt amintite si astazi. Acum ati inteles definitia? Smile
- Da! I love you
- Foarte bine. Atunci sa discutam despre personajele acestui text. Sely, treci la loc Smile
Sely se aseza in banca. Profesoara se ridica de la catedra si , luand o bucata de creta, incepu sa scrie numele personajelor.
- E timpul sa vad ce stiti! tongue zambi profesoara. In primul rand, vom vorbi despre Goe. Cum este el? Alex, raspunde tu.
- Rasfatat confused - huh? ...
- Corect! Notati asa : Goe - copilul rasfatat, needucat, tiran al propriei familii.
- Tiran? pale intreaba Laur.
- Referindu-ne la text, da. Bineinteles , tiran in sensul capabilitatii unui copil de a fi asa. Laughing rase profesoara. Dar haideti sa ne intoarcem la subiect : cum sunt mam'mare, mamita si tanti Mita? Le putem compara cu Goe?
- Bineinteles ca nu! No ridica mana Fauna.

(Continuam imediat.
Pe temele de ieri, Alex si Fauna au luat cate un zece. Vorbim mai tarziu de ce premii veti primi! Smile )

MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Vezi profilul utilizatorului https://twitter.com/#!/WebkinzObsessed

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Joi 15 Mar 2012, 4:28 pm

- Dar atunci, cum sunt ele? tongue
- Aparent par educate! confused - huh? raspunde Laur.
- Foarte bine! Haideti sa scriem : mam'mare, mamita si tanti Mita - aparent exponente ale inaltei societati, niste femei inculte, voluntare, mame excesive.
- Mame excesive? confused - huh? intreaba Zinzi.
- Da, in sensul de protectoare ale lui Goe. o lamureste profesoara. Wink Dar controlorul? Cum e el?
- Hmm... neinteresat?
- Se poate spune si asa! yes Notati : controlorul - functionar obtuz si stereotip. Putem trece acum la "urat". Ce puteti spune despre el?
- Pai nu e prea placut printre celelalte personaje Laughing , rade Andrei.
- Foarte bine, Andrei! Sa scriem : "uratul" - este o adevarata voce a opiniei publice, sanctionata prompt de celelalte personaje, dar beneficiind de complicitatea ironica a naratorului si de simpatia cititorilor. Nu-i asa? Smile
- Ba da! Mie cel putin mi-a castigat increderea Laughing , anunta Laur.
Toata clasa rade.
- Doamna profesoara? ridica Fauna mana.
- Da? Spune! Smile
- La inceputul orei, ati spus ca inca vom folosi momentele subiectului... confused - huh?
- Corect! Maine vom face povestirea pe momentele subiectului. Nu va fi complicat, doar ca va fi putin mai lung decat ce ati primit pentru astazi.
Profesoara se uita la ceas.
- Nu mai e foarte mult timp, copii. Ar cam trebui sa va notati tema.
Elevii ridica stilourile si , fiind gata sa noteze enuntul, sunt atenti la Steffy.
- Redactati un text in care sa propuneti alte variante de punct culminant si de deznodamant. Smile Inainte sa plec, amintiti-mi : Care sunt punctul culminant si deznodamantul?
- Punctul culminant este cea mai interesanta parte din text! raspunde Ale.
- Corect! Care este punctul culminant in opera "D-l Goe" ?
- Tragerea alarmei confused - huh? ...
- Foarte bine! Dar deznodamantul?
- Deznodamantul reprezinta situatia finala, in text fiind ajungerea grupului la Bucuresti. raspunde Laur.
- Bravo! clap
Clopotelul suna.
- Si asa s-a terminat ora de astazi! Very Happy Sper ca maine sa aveti toti temele, nu ar fi bine sa primiti toti note de 10? yes O zi buna, copii! Smile bye
Elevii saluta. Doamna profesoara iese din clasa, iar copiii isi fac ghiozdanele pentru a pleca acasa - a fost ultima ora. cheers

(In consecinta, tema voastra este sa faceti o compunere in care sa schimbati punctul culminant si deznodamantul Smile )

MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Alexandru2002 la data de Joi 15 Mar 2012, 4:44 pm

Ei asteapta trenul.Goe sta cuminte pe un scaun si este nerabdator.Pana la urma vine trenul.El urca frumos, si se aseaza pe scaun. Langa el se pun mam'mare si mamitica.
El nu face mai nimic si se uita pe geam pana cand ajunge la Bucuresti. Nu scoate capul pe geam, ci sta frumusel in scaun. Cand vine controlorul el ii da biletul sau si continua calatoria obisnuit.Nu se plimba, nu iese din compartiment. Acum el face acelasi lucru.Sta cuminte, se uita pe geam si asteapta...
Nu se pierde, nu face nimic! pana la urma ajunge in Bucuresti : coboara frumos si le asteapta si pe mam',are si mamitica.Dupa isi continua aventura.....

Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Fauna la data de Joi 15 Mar 2012, 5:53 pm

In timp ce mam'  mare il complimenteaza pe Goe,acesta sta linistit pe scaun,citind o enciclopedie.Privelistea frumoasa il atrage pe Goe de la citit si in final,acesta ramane intors spre geam,fiind uimit de plantele de pe langa drum.Insa mamita nu e atrasa de vegetatie,dar in schimb ii place fauna din acea zona.In timp ce familia si pasagerii priveau natura,trenul anunta ca imediat se va opri la gara din Bucuresti.       (aici e gata punctul culminant schimbat )

Trenul ajunge la Bucuresti,familia coboara,iar mamita si mam'  mare incep sa scrie un jurnal de expeditie in care prezinta fauna si vegetatia din acele locuri.           (aici e gata deznodamantul schimbat )

Steffu.....nu voi putea sa fac temele 3 zile(vineri,sambata,duminica),deoarece am excursie reala de 3 zile!   O sa le fac pe urmatoarele,sper ca e ok

Fauna
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Vin 16 Mar 2012, 7:50 pm

Suna clopotelul. Elevii se aduna in clasa, discutand despre lectie. Deodata, intra doamna profesoara. Saluta copiii si copiii o saluta.
- Din cate imi amintesc, ieri am vorbit despre personaje, nu? Smile Si v-am dat ca tema acea compunerica. Sa vedem... Fauna, Alex, iar sunteti singurii care si-au facut tema din nou Laughing ... Apreciez ca v-ati straduit, dar punctul culminant este momentul in care se intampla cel mai palpitant lucru! La voi doi, Goe sedea cuminte... Very Happy Nu o sa va pun note, insa notele de ieri (de 10) nu am hotarat inca ce premii primesc. Vom vorbi duminica (atunci trimit premiile). Oricum, sa revenim la lectii. Smile
Profesoara lua o bucata de creta colorata si scrise titlul : "Caracterizarea personajului - Goe".
- Nu degeaba am vorbit ieri de personaje. Smile Bun, vom incepe astfel : va voi da o fisa, dar voi nu va veti uita pe ea decat atunci cand va voi spune eu, bine?
Clasa aproba.
Profesoara trece pe la fiecare banca si intinde elevilor cate o foaie scrisa la calculator.

- Vreau ca aceste fise sa vi le pastrati si sa vi le puneti in portofoliu, alaturi de tema ce o veti avea pe data viitoare. Haideti insa sa incepem. Nu va uitati inca la foi! Exclamation Sa discutam... ce tip de personaj este Goe?
- Principal! raspunde Laur.
- Bine. Eu voi scrie la tabla. Voi nu trebuie neaparat sa scrieti, aveti fisele Smile .
Steffy se apropie din nou de tabla si luand de data aceasta o creta alba nefolosita, incepu sa scrie :
1. Tipul de personaj - principal si eponim ; Goe este un copil rasfatat, obraznic, tiranul familiei sale ; are un comportament zgomotos si iresponsabil.
- Doamna profesoara? ridica Alex mana.
- Ce-i? Smile
- Ce inseamna eponim confused - huh? ?
- Adica al carui nume apare in text. Smile Pana aici ati inteles cat-de-cat personajul, da? Smile
Elevii afirma.

(Continuam imediat. Smile
Exclamation Pe foaie este o gresealala sfarsit, apare "notele Goe". Daca puteti, v-as ruga sa modificati voi Embarassed )

MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Vin 16 Mar 2012, 7:59 pm

Doamna profesoara,m-am documentat,si mi-am adus aminte ca am si eu o fisa de caracterizare de la scoala...pot sa le-o arat si colegilor mei?

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Vin 16 Mar 2012, 8:01 pm

- Bine atunci. Smile Ce puteti spune despre portretul fizic?
- Tot ce spune in text despre portretul fizic este faptul ca Goe poarta o uniforma "Le Formidable". raspunde Zinzi.
- Foarte bine!
Steffy lua din nou creta si continua :
2. Portretul fizic - sumar, vag conturat ; "imbracat intr-un costum de marinar din canoneria Le Formidable"
- Copii, dar cu portretul moral cum ramane?
- Goe este prezentat ca un copil obraznic, rasfatat, needucat, nepasator si incult. spune Sely.
- Asa e!
Profesoara continua lectia scrisa pe tabla :
3. Portretul moral - rasfatat, obraznic, incapatanat, nepasator, incult, prost crescut.
- Acum va rog sa va uitati pe fisa si sa o analizati foarte bine. Oricum, aceasta fisa va va ramane voua, si veti face inca una pana maine - ora noastra va fi pe la 16 : 30, asa ca aveti timp pana atunci sa faceti si voi o fisa in care sa caracterizati un alt personaj din opera "D-l Goe...". Mai este putin timp, asa ca v-as ruga sa va deschideti caietele si sa notati data, alaturi de titlul operei. Nu voi mai scrie pe tabla, deci veti scrie dupa dictare. Gata?
- Da! raspunde clasa in cor.
- Atunci notati un semn de exclamare si urmatoarea idee : Personajul este realizat printr-un filtru comic, fapt sugerat din titlu, prin asocierea numelui de o rezonanta neobisnuita "Goe" cu apelativul oficial si respectuos "Domnul", sintagma subliniata ironic de punctele de suspensie. Desi da dovada de obraznicie, incultura etc. , Goe nu este totusi un personaj negativ ci, mai degraba produsul (victima) educatiei defectuoase primite in familie.
Elevii lasa tocul pe caiete. Profesoara se uita la ceas.
- Ar cam fi timpul sa plec... Laughing Nu uitati : tema voastra pe maine pana la ora 16 : 30 este sa faceti o fisa de caracterizare a unui alt personaj din opera studiata. Voi da si note si eventual premii Basketball or Cookie . O zi buna! bye Smile
Steffy iese din clasa, iar elevii pleaca acasa foarte obositi.

MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Vin 16 Mar 2012, 8:02 pm

sely01 a scris:Doamna profesoara,m-am documentat,si mi-am adus aminte ca am si eu o fisa de caracterizare de la scoala...pot sa le-o arat si colegilor mei?
Sigur! Smile

MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Vin 16 Mar 2012, 8:02 pm

Doamna profesoara,eu am maine olimpiada de romana,putem face si cateva sinonime,antonime si cum se scrie corect?

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 154297

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Vin 16 Mar 2012, 8:08 pm

CARACTERIZAREA SIMPLA A UNUI PERSONAJ LITERAR

Pentru a realiza o caracterizare simpla,corecta a unui personaj,respectati cerintele de mai jos :
1.Precizeaza autorul si opera din care face parte personajul.
2.Formuleaza ideea de baza a operei.
3.Precizeaza cum se nuemste,cine este si ce loc ocupa personajul caracterizat in cadrul povestiruu(personaj principal sau personaj secundar) .
4.PREZINTA CU CUVINTELE TALE,DAR SI CU AJUTORUL UNOR CITATE:
-aspectul personajului;
-faptele personajului;
-calitatile sau defectele personajului;
-relatiile cu celelalte personaje;
5.Prezinta ce te-a impresionat in mod deosebit la acest personaj.
6.Precizeaza ce ganduri si ce sentimente transmite autorul lecturii,generatiilor de copii,prin felul in care este prezentat personajul.

Atentie!
Aceste cerinte le adaptezi caracterizarii fiecarui personaj!!!
NU confunda caracterizarea de personaj cu povestirea!!!

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Sam 17 Mar 2012, 5:04 pm

Foarte bine, Sely. Azi ai avut olimpiada? Surprised

Nimeni nu-si face tema? Sad
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : No more tears, no more crying ♥. ~ One Direction
Localizare Localizare : Webkinz World
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Maimuta
KinzCash : 113967

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Sam 17 Mar 2012, 5:05 pm

Da,azi am avut!
Doamna, flacau inseamna june sau voinic?[sau ambele?]
Eu nu am fost sigura si le-am pus pe amandoua Laughing

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Sam 17 Mar 2012, 5:06 pm

pot sa-mi mai fac tema?
De fapt,e si tema la romana pt. luni,pot?

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Sam 17 Mar 2012, 5:06 pm

sely01 a scris:Da,azi am avut!
Ambele Smile E corect.
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : No more tears, no more crying ♥. ~ One Direction

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Sam 17 Mar 2012, 5:07 pm

sely01 a scris:pot sa-mi mai fac tema?
De fapt,e si tema la romana pt. luni,pot?
Sigur! Smile
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Sam 17 Mar 2012, 5:09 pm

MrCookieMonster a scris:
Ambele Smile E corect.
Yeah!!!!!!!!!
Si mai am o neclariteta [ tot de la olimpiada ]
era acolo par moala [se referea la parul din cap] si ne cerea sa trecem expresia la plural
eu am zis peri moi si am explicat : (are plural doar cand vorbim de parul pom)

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Sam 17 Mar 2012, 5:12 pm

sely01 a scris:
MrCookieMonster a scris:
Ambele Smile E corect.
Yeah!!!!!!!!!
era acolo par moala [se referea la parul din cap] si ne cerea sa trecem expresia la plural
Umm, din cate stiu, par nu are plural decat cand vorbesti de pom, cum ai zis si tu...
Dar daca ar fi sa "inventam" putin, ar fi fire de par moi. Very Happy
Cred ca e bine cum ai facut tu Smile
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Sam 17 Mar 2012, 5:21 pm

Tema romana :
Caracterizarea lui Nicolae Grigorescu

Il voi caracteriza pe Nicolae Grigorescu.Ma voi ajuta din opera "Mesterul Nicu" , de Alexandru Vlahuta.
In aceasta opera,mesterul Nicu[Nicolae Grigorescu],este prezentat mic copil.Este personajul pricipal al acestei lecturi.
In aceasta lectura este vorba de el,prezentandu-ne copilaria sa.
Mesterul Nicu era un copil talentat."...un sir de izbanzi si "mesterul Nicu" ajunge cel mai cautat zugrav de biserici" Si-a exploatat talentele pentru a putea ajunge la Paris "Duminica ma duceam la Obor.Imi asterneam hainuta jos,ca orice negustor.Treceau femei sarace,oameni de la tara,ma-ntrebau cine le-a zugravit,le spuneam ca eu...si cumparau bietii oameni,ziceau ca-s icoane cu noroc,de la un copil nevinovat."
Grigorescu de mic copil a fost studios,asa ca atunci cand a a juns la Paris a invatat din greu. "Ajuns cu mari greutati la Paris incepe studiile cu sarg,timp de trei ani."
Din aceasta opera,noi copiii,invatam ca daca vrem sa ajungem "ceva" in viata trebuie sa muncim foarte mult.

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Sam 17 Mar 2012, 5:22 pm

MrCookieMonster a scris:
sely01 a scris:
MrCookieMonster a scris:
Ambele Smile E corect.
Yeah!!!!!!!!!
Umm, din cate stiu, par nu are plural decat cand vorbesti de pom, cum ai zis si tu...
Da,dar aici este adjectivul moi care determina firele,nu parul... Scuze ca ma contrazic cu tine,Stef Neutral

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Sam 17 Mar 2012, 5:53 pm

sely01 a scris:
MrCookieMonster a scris:
sely01 a scris:
MrCookieMonster a scris:
Ambele Smile E corect.
Yeah!!!!!!!!!
Da,dar aici este adjectivul moi care determina firele,nu parul... Scuze ca ma contrazic cu tine,Stef Neutral
Am facut o glumita Razz
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Sam 17 Mar 2012, 6:03 pm

Cand va fi urmatoarea ora?

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Alexandru2002 la data de Sam 17 Mar 2012, 6:09 pm

Scuze, dar eu nu pot face tema ca sunt foarte ocupat cu scoala reala si am proiecte.
Scuzee
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : arosu m-a blestemat...
Localizare Localizare : Timisoara
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 612594

Sus In jos

Mesaj  zinzimima la data de Sam 17 Mar 2012, 6:16 pm

Eu nu inteleg prea multe dar va urmaresc cu atentie Suspect

zinzimima
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin KinzCash : 544112

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Sam 17 Mar 2012, 6:17 pm

lol!

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Sam 17 Mar 2012, 10:29 pm

Am luat 97.5 din 100 la romana!!!

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Debby345 la data de Dum 18 Mar 2012, 8:49 pm

Buna!Pot participa si eu?

Debby345
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Dum 18 Mar 2012, 8:55 pm

* Felicitari, Sely! clap
* Salut, Debby! Sigur Smile
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Debby345 la data de Dum 18 Mar 2012, 9:54 pm

ms!
Debby345

KinzCash : 62491

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Dum 18 Mar 2012, 10:01 pm

Pune si aici poza de la avatarul tau (cu portofoliul), te rugam Smile

Apropo, bun venit pe site! clap
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Debby345 la data de Dum 18 Mar 2012, 10:25 pm

bn.MS.
nuu ma lasa
Debby345

KinzCash : 62491

Sus In jos

Mesaj  wepufulet11 la data de Lun 19 Mar 2012, 7:05 pm

Pot participa si eu?

Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o persoana care isi doreste cel mai mult pe lume sa fim toata familia noastra fericita si sa nu avem belele!!!Sa fim bucurosi si plin de bucurii!!!!!!Cred ca toti copii ma cred rea dar nu sunt!!!Am o plobema!!!!!
Localizare Localizare : Santu
Zodie : Taur Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 67939

Vezi profilul utilizatorului http://ana0134h_bh@yahoo.com

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Lun 19 Mar 2012, 7:19 pm

Sigur! Smile

(Cursul continua maine, azi nu prea mai am timp... )
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Fauna la data de Lun 19 Mar 2012, 10:13 pm

Perfect! I love you     Maine sunt si eu pregatita,sa nu te grabesti sa-l postezi,Stefu'   :3 :3  :3

[size=24] 

Fauna
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Mier 21 Mar 2012, 6:46 pm

Atentie! Smile

Cursul va continua lunea viitoare , saptamana aceasta trebuie sa ma pregatesc pentru un concurs si nu prea am timp. In schimb, voi toti aveti timp sa va faceti fisa cyclops
MrCookieMonster
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  sely01 la data de Mar 17 Apr 2012, 7:38 pm

MrCookieMonster a scris:Atentie! Smile

Cursul va continua lunea viitoare , saptamana aceasta trebuie sa ma pregatesc pentru un concurs si nu prea am timp. In schimb, voi toti aveti timp sa va faceti fisa cyclops
Mai faci?

sely01
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  MrCookieMonster la data de Joi 19 Apr 2012, 10:38 am

Incepem de luni Smile
Scuze de intarziere, am avut o lista cu lucruri importante de facut, si le-am pus inaintea forumului bounce

Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: